Home / Forum

Forum

Konu ve mesaj oluşturabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Türk Profesör Blockchain ve Kripto Paranın Akademik Dünyadaki Yerini Anlattı

Cornell Üniversitesi’nden Bilgisayar Bilimleri profesörü Emin Gün Sirer, Tokyo’da gerçekleştirilen Satoshi’s Vision Konferansı’nda Bitcoin.com web sitesi tarafından yayınlanan bir videoda on-chain scaling (zincir üzerinde ölçekleme) ve Bitcoin Cash ağı üzerine konuştu.

Emin Gün Sirer bilgisayar ağları ve peer-to-peer (P2P) sistemlerde uzmanlaşan tanınmış bir araştırmacı ve Amerika’da Cornell Üniversitesi’nde bilgisayar bilimcisi profesörü olarak görev yapıyor. Profesör, çok ses getiren ölçekleme tartışmaları süresince düşüncelerini her zaman açıkça dile getirirken, kripto para topluluklarının aktörlerini de sıkça eleştiriyor. Sirer, Satoshi’s Vision Konferansı’nda blockhain teknolojilerinin ve kripto para çözümlerinin akademik boyutunu değerlendirdi.

Profesör şunları söylüyor:

Emin Gün Sirer ardından işinin bu endüstrinin uygulama kısmına ı ve gerçek dünya değerlerini getirecek kavramlar yaratmaya odaklı olduğunu belirtiyor. Ve şöyle söylüyor:

Sirer ayrıca yeni konsensu mekanizmaları için çok heyecanlı olduğunu belirtiyor ve önümüzdeki bir buçuk yıl içinde ciddi bir ilerleme kaydedileceğine gönülden inandığını da şu sözleriyle ifade ediyor:

Genç profesörün şu sözleri de videonun en dikkat çeken kısımlarından:

Vieonun geri kalanında ise Emin Gün Sirer, node iletişimi ve ağların nasıl daha iyi iletişim kurabileceği hakkında konuştu. Konuşmanın devamı için, aşağıdaki videoyu izleyin.

Kaynak: bitcoin.com